Rss Feed
 1. Havlíčkovy sady

  piatok 12. júna 2009

  Z veľkomestského hysáčenia (Praha je špinavé, hlučné a energeticky zlodejské mesto) som zrazu úplne samovoľne prepla do meditatívneho módu. Stačilo prekročiť pôvabnú svetlodrevenú bránu do Havlíčkových sadov na Pražských Vinohradoch. Medzi pohodlnými chodníkmi tróni ladný prsník kopca ovenčený viničom, na vrchole prekrásny altánok s reštauráciou-vinárňou. Sú tu aj umelé jaskyne, novorenesančná vila so smiešnymi obrázkami na priečelí a dve detské ihriská. Mňa ale dostalo najmä kúzlo starodávneho parku (sady sa narodili v roku 1871!) a kultivovanosť aktuálnej láskyplnej starostlivosti. Stodvadsať druhov obyčajných aj exotických drevín láka zapálených biológov, strmé, upravené chodníky zaťatých cyklistov a vo voňavom poraste sa iste pohodlne ukryje aj kdejaký úchyl.
  Nádhera.

  Tip na slepo: keby vám vyhladlo, v tesnej blízkosti (Mexická 581/7) sa nachádza reštaurácia Osteria da Clara, ktorá má hrozivo dobrú povesť. Neskúšala som, zájdite a dajte vedieť!

  Havlíčkovy sady, Praha - Vinohrady

 2. 1 komentárov:

  1. divani povedal(a)...

   osteria da clara si hrozivo dobru povest zasluzi, ale naslepo asi budete len slintat za oknom - je to tam malicke, radsej si miesto rezervujte.

  Zverejnenie komentára